Sıkca Sorulan Sorular

Ödemelerinizi nasıl alıyorsunuz?

Ödemelerimizi müşterimiz ile anlaşmamıza göre iş tesliminde ya da belirli periyotlarla alıyoruz. Banka hesaplarımıza aktarma, nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapmak mümkün.

Terminoloji çalışması sırasında bizden istedikleriniz neler?

Bizim terminoloji çalışmamız sırasında, istendiği taktirde şirketinizdeki konuya hakim uzman bir şahıs ile tercümanımız ikili görüşmelere girerek kullanılacak kelimeleri seçiyorlar. En son hazırlanan taslak onayınıza sunuluyor ve çeviriye öyle başlanıyor.

Ya yapmış olduğunuz çeviriden memnun kalmazsam?

En korktuğumuz olay bu. Biz çevirilerimizin hatasız olduğuna kesin kanaat getirerek müşterilerimize teslim ediyoruz. Eğer çeviride hata olduğunu düşünüyorsanız, bu durumu lütfen bize bildiriniz. Müşterimiz yapılan çeviriden memnun kalıncaya kadar çeviri tekrar kontrol edilecektir. Fakat burada bizim çeviri yaptığımızı ve bir metne ekstra yorum katamayacağımızı da belirtmek isteriz. Ayrıca müşterimizin talimatı doğrultusunda çeviri hangi ülkenin dilinde ise o ülkede kontrol ettirilebilmektedir.

Noter tasdik işlemleri nasıl yapılıyor ?

Noter tasdiki gerektiren evrakınız, çevirisi ve kontrolü yapıldıktan sonra noter tasdikine hazır halde düzenlenerek çeviriyi yapan yeminli çevirmen tarafından kaşelenip imzalanır. Tasdik tarafımızdan yapılıyorsa evrakları teslim ederken tahsilatı yapılmak üzere notere ödemesi yapılır ve müşteri adına makbuzu alınır.